Descriere
Potrivit pentru operațiuni de șlefuire orizontală și verticală.
Bandă oscilantă pentru șlefuire fără zgârieturi și durată de viață mai lungă a curelei.
Ușor reglabil pe înălțime cu o masă din fontă de precizie.
Are un motor cu inducție TEFC puternic.
Depozitarea benzilor de slefuit de rezerva este asigurata de dulapul mare de depozitare.
Parametrii
| Lățimea benzii abrazive | 150 mm |
| Lungimea benzii abrazive | 2515 mm |
| Motor | 2,2 kW |
| Tipul mișcării benzii abrazive | oscilant |
| Dimensiune bandă abrazivă | 840 x 300 mm |
| Reglarea verticală a înălțimii mesei (sus-jos) | 80 mm |
| Viteza benzii de șlefuit | 960 m/min |
| Dimensiune rigla | 700 x 60 mm |
| Diametrul conductei de evacuare | 100 mm |
| Dimensiuni de livrare | 62 x 47 x 62, 129 x 72 x 51 cm |
| Greutate | 171 kg |
| Instalare | 1 ora |