Descriere
Robland NX410 PRO II este una dintre cele mai recente generații de mașini combinate cu mai multe operațiuni, păstrând în același timp calitatea și precizia de prelucrare, cu o lățime a cuțitului de rindeluit de 410 mm. Are o masă groasă și elemente principale din fontă gri și o structură de cadru puternică din oțel. Este echipat cu o masă mobilă precisă din aluminiu cu motoare separate pentru fiecare unitate de prelucrare.
Echipament standard:
30 mm ax de frezare, 180 mm max. diametrul sculei, arbore de frezare cu patru viteze, pânză circulară de 315 mm cu unitate de pretăiere , înălțime max. de tăiere la 90 ° 107 mm, la 45 ° 65 mm, masă mobilă anodizată 1450x320 mm, lungime de tăiere 1600 mm, lățime de tăiere cu riglă paralelă 900 mm, mașină de îndreptat-îngroșat cu lățime de 410 mm, motor cu frână, masă netă 640 kg
Parametrii
| Putere motor circular | 3,7 kW |
| Turația ax circular | 4500 1 / min |
| Diametru ax pânză | 30 mm |
| Diametru maxim pânză la modelele cu subansamblu incizor | 250 mm |
| Diametru maxim pânză la modelele fără subansamblu incizor | 315 mm |
| Înălțime maximă de tăiere la 45°cu pânză de 315 mm | 65 mm |
| Înălțime maximă de tăiere la 90°cu pânză de 315 mm | 107 mm |
| Lungime masă mobila | 1450 mm |
| Lățime masă mobilă | 320 mm |
| Lungime de tăiere | 1600 mm |
| Lățime de tăiere cu riglă paralelă | 900 mm |
| Configurare subansamblu incizor | Cu motor ,opțional |
| Putere motor subansamblu incizor | 0,5 kW |
| Diametru pânză pretăietoare | 100 mm |
| Diametru alezaj pretăietor | 20 mm |
| Putere motor freză | 3,7 kW |
| Turația ax freză | 3000 / 6000 / 7500 / 10000 1 / min |
| Diametru ax freză | 30 mm |
| Înălțime utilă ax freză | 120 mm |
| Cursa verticală ax freză | 140 mm |
| Dimensiune locaș pe masă | 180 mm |
| Diametru maxim freză | 180 mm |
| Putere motor unitate de rindeluire | 3,7 kW |
| Turația arbore port cuțit | 5500 1 / min |
| Diametru arbore port cuțit | 70 mm |
| Număr cuțite de rindeluire | 3 buc |
| Dimensiune cuțit de rindeluire (LxHXG) | 410 x 25 x 3 mm |
| Lățime maximă piesă de lucru | 410 mm |
| Grosime maximă piesă de lucru | 230 mm |
| Adâncimea maximă de rindeluire | 4 mm |
| Viteza de avans | 6 m / min |
| Dimensiunea mesei de îndreptare | 410 x 1800 mm |
| Subansamblu găurire-scobire | opțional |
| Lățimea maximă de găurire | 165 mm |
| Adăncimea maximă de găurire | 140 mm |
| Reglajul vertical a mese de găurire | 85 mm |
| dimensiunea mandrinei port burghiu | 0-16 mm |
| Greutate | 640 kg |
| Dimensiune de ambalare | 240 x 150 x 150 cm |
| Grosimea de tăiere (adâncimea) pentru unitatea de pretăiere la 90 ° | 75 mm |
| Grosimea de tăiere (adâncimea) pentru unitatea de pretăiere la 45 ° | 52 mm |
| Motor de pretăiere (opțiune) | 0,55 kW |
| Tensiune | 400 V / 50 Hz |
| Înclinarea pânzei de ferăstrău la 90-45 ° | da |
| Riglă unghiulară cu clemă excentrică | opțiune |
| Diametrul tubului de aspirare a prafului pe cadrul mașinii | 100 mm |
| Diametrul tubului de aspirare a prafului pe capacul de protecție | 60 mm |
| Utilajul vine echipat cu scule? | Nu |
| Punere în funcțiune | 4 ore |
| Întreținere anuală recomandată | 1 dată |



















