Descriere
Ferăstrăul cu bandă P+ este recunoscut pentru funcționarea silențioasă și productivitate și este o garanție a tăierii de calitate. Cadrul închis al ferăstrăilor cu bandă P+ indică o calitate mai serioasă, dar cel mai important factor este structura din oțel și discurile cu bandă centrate din aluminiu. Echipamentul are un ghidaj de centură inferior-superior pentru rulare fiabilă a centurii. Roțile superioare și inferioare din fontă sunt echipate cu un motor de frână pentru o funcționare perfectă.
Parametrii
| Diametrul volantei banzic | 610 mm |
| Lățime pânza banzic | 19 - 38,1 mm |
| Lungime pânza banzic | 4950 mm |
| Pânză banzic | 1 buc inclusă |
| Înălțime de tăiere la 90° | 430 mm |
| Viteza de tăiere panză banzic | 1560 m / perc |
| Lățime de tăiere | 600 mm |
| Dimensiune masă de lucru | 700 x 610 mm |
| Înclinarea mesei | 0° - 45° |
| Dimensiune extensie masă | 200 x 610 mm |
| Dimensiune de ambalare | 105x80x230 cm |
| Greutate | 365 kg |
| Motor | 4 kW |
| Punere în funcțiune | 2 h |


