Parametrii
| Lățimea maximă de șlefuire | 560 mm |
| Grosimea maximă a materialului | 75 mm |
| Număr tamburi de șlefuire | 1 buc |
| Diametru tambur de șlefuire (D) | 132 mm |
| Viteza rolei de șlefuit | 1440 rpm |
| Viteza de avans | 0 - 3 m/min |
| Diametrul conductei de evacuare | 100 mm |
| Motor | 1,5 kW |
| Motor avans | 0,08 kW |
| Tensiune | 230 V |
| Dimensiune livrare | 120 x 79 x 75 cm |
| Greutate | 146 kg |
| Instalare | 1,5 ore |