Descriere
După Z3200 seria de mare succes, fabrica Robland a dezvoltat așa-numitul Seria CZ, în special cu intenția ca și cei cu spații reduse să poată beneficia de o mașină profesională de formatizat panouri.
În cadrul familiei de produse CZ se face o distincție în ceea ce privește posibilitatea instalării diferitelor diametre de pânze circulare 300/400/500 mm; În plus, opțiunea unei pânze de fierăstrău circular reglabilă manual (versiunea M) și a unei pânze de fierăstrău circular reglabilă cu motor (versiunea EL) sunt încă disponibile pentru această familie de produse.
Echipament standard:
Motor de 4,4 kW, unitate de pretăiere cu motor separat de 0,75 kW, ridicare / înclinare manuală a pânzei de fierăstrău circular (versiunea M), ridicare / înclinare electrică a pânzei de fierăstrău circular (versiunea EL), lungime de tăiere 1600 mm, extensibilă la 2550 mm riglă transversală telescopică.
|
Tubul de torsiune umplut cu beton mărește rigiditatea cadrului, absoarbe vibrațiile și contracarează sarcina pe masa culisantă. |
|
|
Unitate de tăiere este realizat dintr-o bucată de fontă pentru a absorbi vibrațiile , rezultând o stabilitate și precizie ridicată la tăiere. |
|
Posibilitate de instalare a unei pânze de fierăstrău circular de 315 mm, pentru o adâncime de tăiere de 90 mm |
|
|
Diametru maxim a pânzei circulare este 315 mm în cazul folosirii unitații de pretăiere. |
|
Masa mobilă Robland, este cea mai lată din gama sa de produse și din industrie, 426 mm |
|
|
Mesele din fontă Robland au o structură de tip fagure, asigurând un raport excelent între rezistență și capacitatea de încărcare. |
| ACCESORII DISPONIBILE | |||
|
Butoane de pornire și oprire încorporate în sania Robland (funcție de pornire / oprire) (273Z4REMOTE0000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
Motor Robland 7 kW cu pornire automată stea-triunghi, 3 viteze 3000/4000/5000. (273Z3CE7KW400V0). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
|
Motor Robland 230V, 2,2 kW (273Z3CEMONO230V). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
|
Afișaj digital Robland pentru ridicarea și înclinarea pânzei de ferăstrău (273Z4DIGIPACK00). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
Afișaj digital Robland pentru riglă paralelă pentru lățime de tăiere de 1000 mm (273CZ4B1000D000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
|
Latime de taiere Robland 1350 mm (273CZ4B13500000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
Afișaj digital Robland pentru riglă paralelă cu o lățime de tăiere de 1350 mm (273CZ4B1350D000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
|
Afișaj digital Robland pentru riglă încrucișată, (273Z4DIGIFL1000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
Afișaj digital Robland pentru riglă încrucișată, primul și al doilea opritor, (273Z4DIGIFL2000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
|
Masa in cruce Robland Z400 pentru seria CZ, (273CZ34AFKORTPA). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
Masa in cruce Robland Z400 cu suport extensibil si reglabil pentru seria CZ, (273CZ34COMFPACK). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
|
Robland 2200 mm sanie (masă mobilă), 2500 mm lungime de tăiere, (273CZ4L25000000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
Robland LEADER pretăiat cu lățime de tăiere reglabilă, sistem de reglare rapidă, poate fi comandat ulterior: cod articol (273Z4LEADER1200). |
|
|
Masă de sprijin pentru masă mobilă Robland, poate fi comandat ulterior: cod articol (273Z3STEUN00000) |
|
Masă de sprijin pentru masă mobilă cu riglă de ghidare Robland. Se poate comanda și ulterior cod articol (273Z4BA00000000) |
|
|
Riglă unghiulară Robland cu clemă excentrică de fixare a piesei de prelucrat. Se poate comanda și ulterior cod articol (273Z3MITRE00000) |
|
Latime de taiere Robland 1000 mm cod articol (273Z4B100000000). Opțiune disponibilă numai cu utilajul. |
|
|
Rola suport Robland (disponibilă pentru lungimi de tăiere de 2500 mm), Se poate comanda și ulterior cod articol (273Z4RB00000000). |
|
Consolă superioară Robland, Se poate comanda și ulterior cod articol (273CZ3MPT000000). |
|
|
Exhaustare superioară Robland pentru capacul de protecție, cu suport metalic, Se poate comanda și ulterior cod articol (273Z3BPT0000000). |
|
Afișaj digital Robland pentru o lățime de tăiere de 700 mm cod articol (273CZ4B700D0000). Opțiune disponibilă numai cu mașină. |
|
||
Parametrii
| Lungime masă mobilă | 1595 mm |
| Lățime masă mobilă | 420 mm |
| Lungime de tăiere | 1600 mm |
| Subansamblu incizor | cu motor |
| Diametrul pănziei cu subansamblu incizor | D x d = 315 x 30 mm |
| Diametru pânză pretăietoare | D x d = 120 x 20 mm |
| Grosimea de tăiere (adâncime) la 90 ° | 90 mm |
| Grosimea de tăiere (adâncime) la 45 ° | 60 mm |
| Lățime de tăiere cu riglă paralelă | 700 mm |
| Ridicarea-înclinarea pânzei | motorizat |
| Motor | 4.4 kW |
| Tensiune | 400 V / 50 Hz |
| Viteza pânzei de ferăstrău | 4000 rpm |
| Motor de pretăiere | 0,75 kW |
| Viteza pre-tăiere | 8200 rpm |
| Adâncimea de tăiere a foii pretăiate | 3,5 mm |
| Înclinarea pânzei de ferăstrău la 90-45 ° | da |
| Dimensiunea mesei principale | 985 x 710 mm |
| Dimensiunea mesei de tăiere transversală | 970 x 540 mm |
| Dimensiunea riglei de tăiere în cruce | 1565 mm |
| Dimensiune rigla transversală cu telescop | 2550 mm |
| Consola superioară | la cerere |
| Diametrul tubulaturii de exhaustare a prafului pe cadrul mașinii | 120 mm |
| Diametrul tubulaturii de exhaustare a prafului pe capacul de protecție | 60 mm |
| Diametrul tubulaturii de exhaustare a prafului pe consola superioară | 100 mm |
| Greutate | 680 kg |
| Dimensiunea totală a mașinii | 1400 x 291 x 150 cm |
| Dimensiune ambalaj cu sanie montată | 170 x 140 x 160 cm |
| Echipamentul vine cu unelte standard? | Nu |
| Punere în funcțiune | 4 ore |
| Întreținere anuală recomandată | 1 dată |

























