Descriere
După Z3200 seria de mare succes, fabrica Robland a dezvoltat așa-numitul Seria CZ, în special cu intenția ca și cei cu spații reduse să poată beneficia de o mașină profesională de formatizat panouri.
În cadrul familiei de produse CZ se face o distincție în ceea ce privește posibilitatea instalării diferitelor diametre de pânze circulare 300/400/500 mm; În plus, opțiunea unei pânze de fierăstrău circular reglabilă manual (versiunea M) și a unei pânze de fierăstrău circular reglabilă cu motor (versiunea EL) sunt încă disponibile pentru această familie de produse.
Echipament standard:
Motor de 4,4 kW, unitate de pretăiere cu motor separat de 0,75 kW, ridicare / înclinare manuală a pânzei de fierăstrău circular (versiunea M), ridicare / înclinare electrică a pânzei de fierăstrău circular (versiunea EL), lungime de tăiere 1600 mm, extensibilă la 2550 mm riglă transversală telescopică.
Parametrii
| Lungime masă mobilă | 1595 mm |
| Lățime masă mobilă | 420 mm |
| Lungime de tăiere | 1600 mm |
| Subansamblu incizor | cu motor |
| Diametrul pănziei cu subansamblu incizor | D x d = 315 x 30 mm |
| Diametru pânză pretăietoare | D x d = 120 x 20 mm |
| Grosimea de tăiere (adâncime) la 90 ° | 90 mm |
| Grosimea de tăiere (adâncime) la 45 ° | 60 mm |
| Lățime de tăiere cu riglă paralelă | 1000 mm |
| Ridicarea-înclinarea pânzei | manual |
| Motor | 4.4 kW |
| Tensiune | 400 V / 50 Hz |
| Viteza pânzei de ferăstrău | 4000 rpm |
| Motor de pretăiere | 0,75 kW |
| Viteza pre-tăiere | 8200 rpm |
| Adâncimea de tăiere a foii pretăiate | 3,5 mm |
| Înclinarea pânzei de ferăstrău la 90-45 ° | da |
| Dimensiunea mesei principale | 985 x 710 mm |
| Dimensiunea mesei de tăiere transversală | 970 x 540 mm |
| Dimensiunea riglei de tăiere în cruce | 1565 mm |
| Dimensiune rigla transversală cu telescop | 2550 mm |
| Consola superioară | la cerere |
| Diametrul tubulaturii de exhaustare a prafului pe cadrul mașinii | 120 mm |
| Diametrul tubulaturii de exhaustare a prafului pe capacul de protecție | 60 mm |
| Diametrul tubulaturii de exhaustare a prafului pe consola superioară | 100 mm |
| Greutate | 680 kg |
| Dimensiunea totală a mașinii | 1400 x 291 x 150 cm |
| Dimensiune ambalaj cu sanie montată | 170 x 140 x 160 cm |
| Echipamentul vine cu unelte standard? | Nu |
| Punere în funcțiune | 4 ore |
| Întreținere anuală recomandată | 1 dată |
























