Descriere
Performanță ridicată, funcționare extrem de fiabilă. Zona de utilizare versatilă datorită opțiunilor largi de reglare. Ghidare foarte bună a piesei de prelucrat, ușor de utilizat.
Echipament standard:
- Unitate de cap de împingere
- Stand
- Rola metalica articulata formata din 27 de segmente
Accesorii disponibile:
- Rola metalica segmentata cu crampoane incorporate. (27 de vârfuri fixate independent pe segment)
Parametrii
| Număr role | 1 buc |
| Dimensiune role | 270 mm |
| Viteza de avans | 6,5 / 11 / 13 / 22 m / min |
| Reglare viteză de avans | în trepte |
| Grosimea minimă admisă a piesei de prelucrat | 5 mm |
| Grosimea maximă admisă a piesei de prelucrat | 125 mm |
| Diferențe de grosime | + / - 3 mm |
| Lățimea minimă a piesei de prelucrat | 25 mm |
| Lungimea minimă a piesei de prelucrat | 180 mm |
| Tensiune | 400 V / 50 Hz |
| Greutate | 43 kg |
| Dimensiune gabarit ambalaj | 80x60x35 cm |
| Motor | 0,375 kW |