Descriere
Slefuitorul cu doi cilindri P+ SL3724VS are o lățime de șlefuire de 940 mm și un sistem de exhaustare de înaltă eficiență. Controlul grosimii permite lucrul în siguranță. O bandă de alimentare de calitate industrială garantează o alimentare fină, lină și anti-alunecare. Echipamentul versatil este potrivit pentru șlefuirea unei game largi de piese. De exemplu: metal, lemn, plastic.
Viteza de avans a acestei mașini poate fi reglată între 2,4-7,2 m/min.
Parametrii
| Lățimea maximă de șlefuire | 940 mm |
| Grosimea maximă a materialului | 100 mm |
| Dimensiunea mesei de șlefuit | 940 x 870 mm |
| Număr tamburi de șlefuire | 2 buc |
| Diametru tambur de șlefuire (D) | 150 mm |
| Grosimea min. de șlefuire | 5 mm |
| Lungimea min. piesei de prelucrat | 300 mm |
| Viteza rolei de slefuit | 1720 rev/1 |
| Viteza de avans | 2,4-7,2 m/min |
| Motor | 5,5 kW |
| Motor avans | 0,18 kW |
| Tensiune | 400 V / 3 faze |
| Dimensiune livrare | 135 x 125 x 115 cm |
| Greutate | 530 kg |
| Instalare | 2 ore |
| Întreținere anuală obligatorie | 1 dată |