Descriere
Slefuitorul cu doi cilindri P+ SL2524 are o lățime de șlefuire de 635 mm și un sistem de exhaustare foarte eficient. Controlul grosimii permite lucrul în siguranță. Covorașul de alimentare de calitate industrială garantează o hrănire fină lină, antiderapante. Echipamentul versatil este potrivit pentru șlefuirea unei game largi de piese. De exemplu: metal, lemn, plastic.
Viteza de avans a acestui utilaj este fixă, în timp ce viteza de avans a utilajului nostru disponibil în varianta „VS”, adică tipul P+ SL2524 VS, este reglabilă, între 2,4-7,2 m/min.
Parametrii
| Lățimea maximă de șlefuire | 635 mm |
| Grosimea maximă a materialului | 100 mm |
| Dimensiunea mesei de șlefuit | 635 x 870 mm |
| Număr tamburi de șlefuire | 2 buc |
| Diametru tambur de șlefuire (D) | 150 mm |
| Viteza rolei de șlefuit | 1720 1/min |
| Viteza de avans | 3,7 m/min |
| Motor | 3,75 kW |
| Motor avans | 0,18 kW |
| Tensiune | 400 V / 3 faze |
| Dimensiune livrare | 94 x 106 x 110 cm |
| Greutate | 430 kg |
| Instalare | 2 ore |
| Întreținere anuală obligatorie | 1 dată |