Descriere
Producătorul are mulți ani de experiență în domeniul mașinilor de șlefuit cu contact. Aceștia utilizează soluții tehnice fiabile și bine dezvoltate în proiectarea mașinilor lor. Aceștia oferă echipamente foarte confortabile chiar și la prețul de bază. Raportul preț-performanță foarte favorabil al mașinii este combinat cu un grad ridicat de fiabilitate și o prelucrabilitate ridicată. Frâna cu disc oprește mașina imediat dacă piesa de prelucrat se blochează. Oscilația șmirghelului este controlată de o supapă pneumatică etanșă la praf. Panou de control ușor de utilizat. Avansul în două etape ajută la prelucrarea diferitelor materiale lemnoase. Valoarea de prelucrare poate fi setată folosind o scală de control al grosimii.
Echipament standard:
Ridicare motorizată a mesei
Viteză de avans reglabilă
Rolă de cauciuc cu sabot de presiune
Pornire stea-triunghi
Construcție electrică standard CE
| KÉRHETŐ TARTOZÉKOK | |||
| Állítható előtolási sebesség (254K00000000003) |
|
|
Programozható asztalmagasság beállítás digitális kijelzővel A magasságállítás három féle módon történhet: |
Parametrii
| Lățimea maximă de lucru | 1300 mm |
| Număr tamburi de șlefuire | 1 buc |
| 1. tambur | Tambur cauciucat |
| Grosimea maximă a piesei de prelucrat | 150 mm |
| Ridicarea mesei | acționat cu motor electric |
| Dimensiune bandă abrazivă | 1300 x 1524 mm |
| Putere motor de avans | 0,75 kW |
| Putere motor de ridicare a mesei | 0,19 kW |
| Motor | 11,25 kW |
| Greutate | 1550 kg |
| Dimensiune gabarit transport | 140 x 200 x 200 cm |
| Instalare | 2 ore |
| Întreținere anuală recomandată | 1 dată |