Descriere
Mașina de rindeluit Robland D630 se caracterizează printr-o mulțime de echipamente standard de la Robland, un cadru de mașină extrem de puternic, o masă lungă și piese robuste din fontă gri. Are un sistem unic de ridicare a mesei fără praf, cu piston în patru puncte închis, . Ridicarea și coborârea mesei cu 2 viteze pentru o reglare rapidă. Transmisie triplă cu curele trapezoidale pe arborele rindeluit. Alimentare reglabilă continuă. Spărgător de așchii și clemă înainte și după arborele rindeluit. Rolă de împingere dublă pentru alimentarea perfectă a piesei de prelucrat. Acționare cu lanț dublu și rulmenți dubli pe rolele de alimentare. Cea mai bună rindea pentru grosime din clasă.
Echipament standard:
Motor de 9,2 kW, pornire automată stea-triunghi, lățime de îngroșare 630 mm, afișare digitală a înălțimii, ridicare motor masa de îngroșare (2 viteze), diametru cap de rindea 120 mm, 4 cuțite, adâncime maximă de tăiere 8 mm, masă de rindea 1160 x 630 mm , inaltime maxima de lucru 300 mm, viteza de avans variabila 5-22 m/min,Masă netă 950 kg
Parametrii
| Lățimea maximă a piesei de prelucrat | 630 mm |
| Grosimea maximă a piesei de prelucrat | 300 mm |
| Adâncimea maximă de aschiere | 8 mm |
| Număr cuțite | 4 buc |
| Dimensiunea cutitelor de rindeluire (LxBXH) | 630 x 30 x 3 mm |
| Metoda de reglare a înălțimii mesei de rindeluire la grosime | acționat cu motor electric |
| Viteza de avans | 5 - 22 m/min |
| Motor | 9,2 kW |
| Tensiune | 400 V / 3 faze |
| Metoda de afișare a înălțimii tabelului de grosime | afișaj digital |
| Dimensiuni masă de îngroșare (L x l) | 1160 x 630 mm |
| Diametrul arborelui de rindeluire | 120 mm |
| Viteza arborelui de rindeluire | 5200 rpm |
| Motor de alimentare | 0,75 kW |
| Diametru duza de evacuare | 160 mm |
| Greutate | 950 kg |
| Dimensiune livrare | 160 x 135 x 125 cm |
| Punere în funcțiune | 1,5 ore |
| Întreținere anuală recomandată | 1 dată |






