Descriere
Marele avantaj al aplicării manuale față de mașinile instalate este greutatea mașinii ce trebuie mișcată,fată de o piesă de lucru lungă de câțiva metri.
Mașina are în dotare un element de fixare cu care poate fi montată pe masă Este recomandată atelierelor mici având o întreținere ușoară De asemenea, aplică ABS pe
piesele curbe, atât în modele concave cât și convexe, cu rază de chiar 9 - 15 mm
Echipament standard:
Avans reglabil de lucru ,reglaj de temnperatură
|
Rolă adezivă cu procesare de polimerizare care permite efectul de sticlă 3D al materialelor ABS
|
|
|
Reglarea temperaturii este controlată de un microprocesor separat (120-200 Celsius). Acest lucru asigură cea mai mare precizie în ceea ce privește setarea temperaturii. |
|
Reglarea vitezei este controlată de un microprocesor. |
|
|
Interiorul cuvei de adeziv este acoperit cu teflon pentru o utilizare și curățare mai ușoară astfel încât adezivul poate fi îndepărtat cu ușurință de pe peretele recipientului. |
|
Aplicarea foliei pe piesele curbe și rotunde nu reprezintă o problemă cu mașina manuală Virutex ,mașina poate fi scoasă cu ușurință din masă de lucru fiind fixată cu 3 suruburi |
|
||
| Accesorii opționale | |||
|
Virutex țitling manual (168503111000000). |
|
|
Virutex cantspray (168639908200000). |
| Instaweld adeziv pentru aplicarea foliei pe curb 4 m/s (148INST70060000). |
|
|
Virutex Set suport rolă și ghilotină de tăiere(168504626600000). |
|
Virutex AU93 dispozitiv de tuns pe lungime (168AU9300000000).
|
|
|
Virutex FR256N freză manuală (168FR256N000000). |
|
Virutex RC21E dispozitiv de tăiat la capăt (168RC21E0000000). |
|
|
Virutex RC221R dispozitiv de tăiat la capăt (168RC221R000000). |
|
Virutex RC321S Ghilotină de capăt (168RC321S000000). |
|
|
|
Parametrii
| Grosimea cantului | 0,4 - 3 mm |
| Lațimea cantului | 10 - 62 mm |
| Lațime maximă cant în cazul cantului de 3mm grosime | 10 - 62 mm |
| Tensiune | 230 V / 50 Hz |
| Viteză de avans | 2 / 4 / 5 / 6 m/min |
| Reglajul vitezei de avans | standard |
| Temperatura adezivului | 120 - 200 ° C |
| Reglajul temperaturii | da |
| Capacitate rezervor de clei | 230 cmc |
| Putere | 830 W |
| Tensiune | 230 V / 1 fază |
| Greutate | 9 kg |












