Descriere
BALA, reprezentată de Paliszander, oferă de aproape 30 de ani un segment special de prelucrare a lemnului cu tehnologie de înaltă calitate în domeniul tăierii verticale. Datorită uneltelor sale precise și de înaltă calitate și tehnologiei inovatoare și regenerabile, a devenit acum un nume recunoscut la nivel global în industrie.
Cadrul masiv al mașinii și peretele posterior stabil al echipamentului garantează un suport fără deplasare și o tăiere precisă, fără vibrații. Cu mașinile BALA, factorul de eroare umană este neglijabil, deoarece mașinile execută tăierea precis după reglare. Se poate obține o precizie mai mare și o calitate superioară a lucrărilor cu mai puțină manoperă activă. Cu BALA, nu numai că economisiți timp, dar economisiți și spațiu în atelierul dumneavoastră. Necesarul de spațiu al unei mașini de tăiat vertical este de 12 m2, în timp ce cel al unei mașini orizontale este de 25 m2.
Echipament standard:
Motor de 3 kW, suporturi inferioare cu role de oțel, suporturi cu mișcare automată, perete posterior cu mișcare pneumatică.
|
Suport cu role de oțel |
|
|
Unitate de pretăiere |
| Mișcare automată pneumatică a peretelui posterior în timpul tăierii |
|
||
| ACCESORII OPȚIONALE | |||
|
Bala extralungime / 1 m (2BAK00000000003). Se poate comanda doar cu utilajul. |
|
|
Bala extraînălțime / 10 cm (2BAK00000000002). Se poate comanda doar cu utilajul. |
|
Bala motor 5,5 CP-4kW (2BAK00000000001). Se poate comanda doar cu utilajul. |
|
|
Riglă unghiulară Bala, care poate fi comandată și ulterior: (2BAK00000000004) cod articol. |
Parametrii
| Înălțimea de tăiere pe verticală | 2100 mm |
| Lungime de tăiere pe orizontală | 4100 mm |
| Grosimea maximă de tăiere | 60 mm |
| Dimensiunea pânzei de fierăstrău | 250 x 30 x 3,2 mm |
| Dimensiune pânză circulară pretăietor | 80 x 20 x 2,8 mm |
| Turație motor | 3000 rpm |
| Turnație lamă ferăstrău | 5000 rpm |
| Turnație lamă ferăstrău | 7800 rpm |
| Suport piesă de lucru inferior | rolă de oțel |
| Mișcare perete posterior | pneumatică (automată) |
| Diametru mufă aspirare praf | 100 mm |
| Dimensiuni mașină | 550 x 298 x 165 cm |
| Dimensiuni transport | 520 x 255 x 160 cm |
| Greutate | 665 kg |
| Punere in functiune | 8 ore |






