Descriere
În cazul mașinii de fierăstrău circular TS315B, construcția robustă este combinată cu un preț competitiv. Mașina este potrivită pentru tăierea panourilor și a lemnului masiv. Unitatea de pre-tăiere acţionată de un motor separat asigură o calitate perfectă a tăierii la tăierea panourilor. Ghidarea precisa a riglei paralele este asigurata de o tija solida cu diametru mare. Masa glisantă din aluminiu ușor de mutat asigură o tăiere precisă
Echipament standard:
Motor principal de 4 kW, motor pre-tăiere de 0,55 kW, glisier de 1600 mm, cărucior lateral (masă transversală), clemă excentrică
| Opritor |
|
|
Riglă paralelă |
| Masă mobilă de 1600 mm |
|
|
Cărucior lateral |
Parametrii
| Lungime masă mobilă | 1600 mm |
| Lățime masă mobilă | 360 mm |
| Lungime de tăiere | 1600 mm |
| Subansamblu incizor | cu motor |
| Diametrul pănziei cu subansamblu incizor | D x d = 315 x 30 mm |
| Diametru pânză pretăietoare | D x d = 120 x 20 mm |
| Grosimea de tăiere (adâncime) la 90 ° | 95 mm |
| Grosimea de tăiere (adâncime) la 45 ° | 67 mm |
| Lățime de tăiere cu riglă paralelă | 900 mm |
| Motor | 4 kW |
| Tensiune | 400 V/50 Hz |
| Viteza pânzei de ferăstrău | 4000 1/min |
| Motor de pretăiere | 0,55 kW |
| Viteza de pre-tăiere | 8000 1/min |
| Pânza de ferăstrău poate fi înclinată la 90-45° | da |
| Dimensiunea mesei principale | 800 x 530 mm |
| Diametrul aspiratorului de praf pe cadrul mașinii | 120 mm |
| Diametrul butucului extractorului de praf pe capacul de protecție | 40 mm |
| Greutate | 510 kg |
| Dimensiunea ambalajului separat, în cutie de lemn | 140 x 110 x 120, 200 x 50 x 30 cm |
| Echipamentul include practic unelte? | Nu |
| Instalare | 2,5 ore |
| Întreținere anuală recomandată | 1 dată |



