Descriere
Acest cap de frezat pentru mașini de frezat CNC noi și centre staționare de mașini de frezat este o soluție ideală pentru conectarea îmbinărilor. Are o îndepărtare rapidă a așchiilor pe o suprafață mare și lasă o suprafață netedă în partea de jos a tăieturii.Ideal pentru lemn moale și tare, PAL și MDF. Capul de frezare este echipat cu inserții pe 4 fețe din carbură super-microgranulată.
Caracteristici tehnice:
Otel super solid
6 + 3 muchii de tăiere [Z6 + V3].
Parametrii
| Diametru sculă (D) | 50,8 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 25,4 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 63,5 mm |
| Număr de dinți (Z) | 6+3buc |
| Diametru coadă (S) | 12,7 mm |
| Fixarea muchiei de tăiere | amovibil |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
| Sensul de rotație | RH dreapta |
| Configurare | Freză de profilat pentru CNC |
| Metoda de coborâre recomandată | Treptat axial și lateral |