Scule speciale pentru CNC
CMT Freză elicoidală pentru aluminiu, D=3-12; S=8
Freză elicoidală cu adâncime mare de tăiere pentru aluminiu
| Diametru sculă (D) | 3 - 12 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 12 - 40 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 - 100 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 8 mm |
| Material muchie tăietoare | HSS oțel rapid |
Stoc
de la 48,68 RON + TVA
(58,91 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=33, A=45°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 33 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 40 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 125 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
447,50 RON + TVA
(541,48 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=44, A=60°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 44 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 38 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 115 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
531,01 RON + TVA
(642,52 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=52, A=91°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 52 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 25 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 100 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
620,49 RON + TVA
(750,80 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=60, A=110°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 60 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 21 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
620,49 RON + TVA
(750,80 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=87, A=120°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 87 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 24 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
834,29 RON + TVA
(1.009,49 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=91, A=130°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 91 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 20 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
857,76 RON + TVA
(1.037,89 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=96,5 A=150°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 96.5 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 12.4 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
1.005,46 RON + TVA
(1.216,60 RON)
CMT Freză pentru inscripționare și frezare în V cu plăcuțe amovibile, S=6,35-8
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, puteți freza cu ușurință caneluri în formă de V în toate tipurile de lemn.
| Diametru sculă (D) | 23 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 10 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 6,35 - 8 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
175,42 RON + TVA
(212,25 RON)
CMT Freză pentru inscripționare și frezare în V, D=6-12,7; A=35°-60°; S=6-12,7
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, puteți freza cu ușurință caneluri în formă de V .
| Diametru sculă (D) | 6 - 12,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 9 - 11 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 50 - 57,2 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1/2/3buc |
| Diametru coadă (S) | 6 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HW carbură de tungsten / HWM carbură de tungsten |
Stoc
de la 121,10 RON + TVA
(146,53 RON)
CMT Freză pentru locaș balama dreaptă, D=12,7-20; S=6
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, poate fi folosit cu ușurință pentru a freza orice lemn
| Diametru sculă (D) | 12,7 - 20 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 16 - 49 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 48 - 54 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 97,28 RON + TVA
(117,71 RON)
CMT Freză pentru locaș balama dreaptă, D=12,7-20; S=6,35
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, poate fi folosit cu ușurință pentru a freza orice lemn
| Diametru sculă (D) | 12,7 - 31,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 6,35 - 19 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 41 - 57 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6,35 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 89,83 RON + TVA
(108,69 RON)