Scule speciale pentru CNC
CMT Freză cu rulment pentru scobit locaș balamale drepte, D=12,7-31,7; S=6-12,7
Freză cu rulment pentru scobit locaș balamale drepte.
| Diametru sculă (D) | 12,7 - 31,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 5,7 - 19 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 41 - 63 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Ultimele 1 buc pe stoc
de la 118,59 RON + TVA
(143,49 RON)
CMT Freză de curățare și planare cu cuțite amovibile, D=35-100, S=8-20
| Ideal pentru curățarea suprafețelor neuniforme și crearea suprafețelor plane |
| Diametru sculă (D) | 35-100 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 10.5 - 12 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 - 90 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3 - 4buc |
| Diametru coadă (S) | 8 - 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM |
Ultimele 2 buc pe stoc
de la 354,82 RON + TVA
(429,33 RON)
CMT Freză din carbură pentru ALUCOBOND®, A=90°-135°; S=6-8
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, puteți freza cu ușurință în alucobond.
| Diametru sculă (D) | 18 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 3,3 - 7,4 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6 - 8 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 200,28 RON + TVA
(242,34 RON)
CMT Freză elicoidală cromată cu eliminare așchii sus și jos, D=9,52-12,7
Freză elicoidală din carbură solidă cu eliminare așchii sus și jos
| Diametru sculă (D) | 9,52 - 12,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 22,2 - 52 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 76,2 - 101,6 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2+2/3+3buc |
| Diametru coadă (S) | 9,52 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Ultimele 2 buc pe stoc
de la 324,24 RON + TVA
(392,33 RON)
CMT Freză elicoidală cu adâncime mare de tăiere pentru aluminiu, D=4-10; S=8-10
Freză elicoidală cu adâncime mare de tăiere pentru aluminiu
| Diametru sculă (D) | 4 - 10 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 35 - 95 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 80 - 120 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 8/10 mm |
| Material muchie tăietoare | HSS oțel rapid |
Stoc
de la 75,28 RON + TVA
(91,09 RON)
CMT Freză elicoidală cu eliminare așchii în sus, D=12-20; Z=4
Freză elicoidală din carbură solidă cu spărgător de așchii și eliminare așchii în sus.
| Diametru sculă (D) | 12-20 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 42 - 70 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 90 - 120 mm |
| Număr de dinți (Z) | 4buc |
| Diametru coadă (S) | 12 - 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 732,67 RON + TVA
(886,54 RON)
CMT Freză elicoidală cu limitator de așchii și eliminare lor în jos
Freză elicoidală din carbură solidă cu limitator și eliminare de așchii în jos.
| Diametru sculă (D) | 12,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 38,1 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 88,9 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3Rbuc |
| Diametru coadă (S) | 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
695,43 RON + TVA
(841,46 RON)
CMT Freză elicoidală cu limitator de așchii și eliminare lor în jos, D=12-20, DR-STG
Freză elicoidală din carbură solidă cu limitator și eliminare de așchii în jos.
| Diametru sculă (D) | 8 - 20 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 32 - 72 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 80 - 120 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3Rbuc |
| Diametru coadă (S) | 8 - 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 15,45 RON + TVA
(18,69 RON)
CMT Freză elicoidală cu vârful rotunjit, D=3,18-19; S=6-19,05
Cu muchii de tăiere din carbură solidă puteți grava cu ușurință și frumos marginile sau suprafața panourilor.
| Diametru sculă (D) | 3,18 - 19 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 12,7 - 57,15 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 50,8 - 109,5 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6 - 19,05 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc
de la 137,47 RON + TVA
(166,34 RON)
CMT Freză elicoidală din carbură cu rulment ,
Freză elicoidală din carbură solidă cu rulment.
| Diametru sculă (D) | 6,35 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 25,4 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 76 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6,35 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
213,10 RON + TVA
(257,85 RON)
CMT Freză elicoidală din carbură cu rulment , D=12,7; S=12/12,7
Freză elicoidală din carbură solidă cu rulment.
| Diametru sculă (D) | 12,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 31,7 - 50,8 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 89 - 114 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 12 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 695,43 RON + TVA
(841,46 RON)
CMT Freză elicoidală din carbură cu rulment , D=12,7x47; S=12/12,7
Freză elicoidală din carbură solidă cu rulment.
| Diametru sculă (D) | 12,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 42 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 114 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2+2buc |
| Diametru coadă (S) | 12 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Ultimele 1 buc pe stoc
de la 973,49 RON + TVA
(1.177,93 RON)