Freze speciale
CMT Freză elicoidală din carbură solidă cu limitator de așchii,vârf de 60°
Freză elicoidală din carbură solidă cu eliminare așchii în sus
| Diametru sculă (D) | 16 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 55 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 110 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3Rbuc |
| Diametru coadă (S) | 16 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
1.208,25 RON + TVA
(1.461,98 RON)
CMT Freză elicoidală din carbură solidă fără limitator de așchii
Freză elicoidală din carbură solidă cu eliminare așchii în sus
| Diametru sculă (D) | 16 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 95 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 150 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3buc |
| Diametru coadă (S) | 16 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
1.694,13 RON + TVA
(2.049,89 RON)
CMT Freză elicoidală din carbură solidă pentru Robland BM3000 Z3/R POS. HWM S=10x22 D=8x32x57,5 RH
Freză elicoidală din carbură solidă cu eliminare așchii în sus
| Diametru sculă (D) | 8 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 32 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 57,5 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3buc |
| Diametru coadă (S) | 10 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
15,45 RON + TVA
(18,69 RON)
CMT Freză elicoidală pentru aluminiu și pvc, D=4-16; S=6-16
Freză elicoidală din carbură pentru aluminiu și pvc.
| Diametru sculă (D) | 4 - 16 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 10 - 25 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 - 82 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6 - 16 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Ultimele 2 buc pe stoc
de la 146,66 RON + TVA
(177,45 RON)
CMT Freză elicoidală pentru aluminiu, D=3-12; S=8
Freză elicoidală cu adâncime mare de tăiere pentru aluminiu
| Diametru sculă (D) | 3 - 12 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 12 - 40 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 - 100 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 8 mm |
| Material muchie tăietoare | HSS oțel rapid |
Stoc
de la 48,68 RON + TVA
(58,91 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=33, A=45°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 33 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 40 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 125 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
447,50 RON + TVA
(541,48 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=44, A=60°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 44 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 38 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 115 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
531,01 RON + TVA
(642,52 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=52, A=91°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 52 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 25 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 100 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
620,49 RON + TVA
(750,80 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=60, A=110°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 60 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 21 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
620,49 RON + TVA
(750,80 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=87, A=120°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 87 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 24 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
834,29 RON + TVA
(1.009,49 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=91, A=130°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 91 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 20 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
857,76 RON + TVA
(1.037,89 RON)
CMT Freză în V cu plăcuțe amovibile pentru CNC, D=96,5 A=150°
Pentru canelarea, îmbinarea și ghidarea lemnului masiv, compozitelor din lemn, materialelor plastice și laminatelor.
| Diametru sculă (D) | 96.5 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 12.4 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 95 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
1.005,46 RON + TVA
(1.216,60 RON)