Freze speciale
CMT Freză cu plăcuțe din carbură pentru îmbinări cu sistem Striplox Mini
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, puteți face caneluri precise și extrem de precise pentru cepuri din plastic.
| Diametru sculă (D) | 47,6 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 7 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 65 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3+3buc |
| Diametru coadă (S) | 6,35 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
302,93 RON + TVA
(366,54 RON)
CMT Freză cu rulment pentru locaș balamale plate, D=19-38,1; S=6,35; 12,7
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, poate fi folosit cu ușurință pentru a freza orice lemn.
| Diametru sculă (D) | 19 - 38,1 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 9,5 - 15,8 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 57 - 70 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6,35 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 161,21 RON + TVA
(195,06 RON)
CMT Freză cu rulment pentru locaș balamale plate, D=19-38,1; S=8; 12
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, poate fi folosit cu ușurință pentru a freza orice lemn.
| Diametru sculă (D) | 19 - 38 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 9,5 - 15,8 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 57 - 70 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 8 - 12 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 180,09 RON + TVA
(217,91 RON)
CMT Freză cu rulment pentru scobit locaș balamale drepte, D=12,7-31,7; S=6-12,7
Freză cu rulment pentru scobit locaș balamale drepte.
| Diametru sculă (D) | 12,7 - 31,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 5,7 - 19 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 41 - 63 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Ultimele 1 buc pe stoc
de la 118,59 RON + TVA
(143,49 RON)
CMT Freză de curățare și planare cu cuțite amovibile, D=35-100, S=8-20
| Ideal pentru curățarea suprafețelor neuniforme și crearea suprafețelor plane |
| Diametru sculă (D) | 35-100 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 10.5 - 12 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 - 90 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3 - 4buc |
| Diametru coadă (S) | 8 - 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM |
Ultimele 2 buc pe stoc
de la 354,82 RON + TVA
(429,33 RON)
CMT Freză din carbură cu umăr pentru falț, D=16,3-19; S=8
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, puteți freza cu ușurință și frumos caneluri speciale cu umăr dublu sau falțuri în trepte.
| Diametru sculă (D) | 16,3 - 19 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 15,9 - 16 mm |
| Diametru (d) | 12,3 - 12,7 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 50,8 - 80 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 8 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Ultimele 2 buc pe stoc
171,52 RON + TVA
(207,54 RON)
CMT Freză din carbură pentru ALUCOBOND®, A=90°-135°; S=6-8
Cu muchii de tăiere din carbură solidă, puteți freza cu ușurință în alucobond.
| Diametru sculă (D) | 18 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 3,3 - 7,4 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 60 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2buc |
| Diametru coadă (S) | 6 - 8 mm |
| Material muchie tăietoare | HW Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 200,28 RON + TVA
(242,34 RON)
CMT Freză elicoidală cromată cu eliminare așchii sus și jos, D=9,52-12,7
Freză elicoidală din carbură solidă cu eliminare așchii sus și jos
| Diametru sculă (D) | 9,52 - 12,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 22,2 - 52 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 76,2 - 101,6 mm |
| Număr de dinți (Z) | 2+2/3+3buc |
| Diametru coadă (S) | 9,52 - 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Ultimele 2 buc pe stoc
de la 324,24 RON + TVA
(392,33 RON)
CMT Freză elicoidală cu adâncime mare de tăiere pentru aluminiu, D=4-10; S=8-10
Freză elicoidală cu adâncime mare de tăiere pentru aluminiu
| Diametru sculă (D) | 4 - 10 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 35 - 95 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 80 - 120 mm |
| Număr de dinți (Z) | 1buc |
| Diametru coadă (S) | 8/10 mm |
| Material muchie tăietoare | HSS oțel rapid |
Stoc
de la 75,28 RON + TVA
(91,09 RON)
CMT Freză elicoidală cu eliminare așchii în sus, D=12-20; Z=4
Freză elicoidală din carbură solidă cu spărgător de așchii și eliminare așchii în sus.
| Diametru sculă (D) | 12-20 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 42 - 70 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 90 - 120 mm |
| Număr de dinți (Z) | 4buc |
| Diametru coadă (S) | 12 - 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 732,67 RON + TVA
(886,54 RON)
CMT Freză elicoidală cu limitator de așchii și eliminare lor în jos
Freză elicoidală din carbură solidă cu limitator și eliminare de așchii în jos.
| Diametru sculă (D) | 12,7 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 38,1 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 88,9 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3Rbuc |
| Diametru coadă (S) | 12,7 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
695,43 RON + TVA
(841,46 RON)
CMT Freză elicoidală cu limitator de așchii și eliminare lor în jos, D=12-20, DR-STG
Freză elicoidală din carbură solidă cu limitator și eliminare de așchii în jos.
| Diametru sculă (D) | 8 - 20 mm |
| Lungime de tăiere (I) | 32 - 72 mm |
| Lungime totală sculă (L) | 80 - 120 mm |
| Număr de dinți (Z) | 3Rbuc |
| Diametru coadă (S) | 8 - 20 mm |
| Material muchie tăietoare | HWM Carbură de tungsten |
Stoc Producător
de la 15,45 RON + TVA
(18,69 RON)